Aktualności

"Bezpieczny Szpital 2016"

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu w zestawieniu rankingowym " Bezpieczny Szpital 2016" TOP 100 - szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych i onkologicznych.

 

 

 

W środę 14 grudnia 2016 roku w specjalnym dodatku dziennika „Rzeczpospolita” oraz w serwisie internetowym www.cmj.org.pl/ranking został opublikowany Ranking Szpitali  „Bezpieczny Szpital 2016”.

 

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu w zestawieniu szpitali zabiegowych wielospecjalistycznych i onkologicznych  znalazł się na 81 miejscu złotej setki uzyskując wynik 783 pkt., o 18 pkt. lepiej niż w poprzednim roku (2015r. – miejsce 87). W województwie dolnośląskim Nasz szpital uplasował się na 8 pozycji. W ankiecie wzięło udział 226 szpitali a do uzyskania było 1000 pkt.


Ranking Bezpieczny Szpital jest organizowany po raz 13. według jednolitej metodologii i prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przez wszystkie lata ranking publikowany jest przez „Rzeczpospolitą".

 

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki.