Aktualności

Badanie obrazowe rezonansu magnetycznego u dzieci w znieczuleniu ogólnym

Badanie obrazowe rezonansu magnetycznego u dzieci w znieczuleniu ogólnym
Od listopada wykonujemy w naszym szpital badania obrazowe rezonansu magnetycznego u dzieci w znieczuleniu ogólnym w ramach jednodniowej hospitalizacji. Wymagane jest tylko skierowanie od lekarza prowadzącego.
 
‼ BADANIA WYKONYWANE SĄ BEZPŁATNIE W RAMACH NFZ ‼
 
👩‍👦 Rodzic jest cały czas obecny przy dziecku do momentu uśpienia dziecka. Następnie jest przy nim w chwili wybudzenia do końca pobytu w szpitalu.
 
🔶 Warunki konieczne do spełnienia przy badaniu w znieczuleniu ogólnym:
✅ zgoda rodzica na hospitalizację,
✅ ukończony 2. rok życia dziecka,
✅ skierowanie od lekarza prowadzącego,
✅ negatywny wynik testu COVID-19,
✅ pozytywna opinia anestezjologa.
 
🚼 Warunkiem prawidłowo wykonanej procedury jest też to, żeby dziecko się nie poruszyło. Dla dzieci, które nie rozumieją, co się dzieje, takie badanie bez znieczulenia jest zwykle bardzo stresujące i właśnie ze względu na niepokój i strach, praktycznie nierealne do wykonania. Zwłaszcza, że przy samym badaniu nie może być nikt obecny, w tym rodzic.
 
Dlatego pacjenta zakwalifikowanego do rezonansu przyjmujemy na oddział pediatryczny, odpowiednio przygotowujemy, konsultujemy z anestezjologiem i bezpiecznie usypiamy na czas badania.
Konsultacja z anestezjologiem może być również przeprowadzona przed zgłoszeniem się na oddział w naszej poradni anestezjologicznej. Wystarczy zgłosić to przy rejestracji.
 
❤️ Czas oczekiwania na rezonans u dzieci w wielu ośrodkach na Dolnym Śląsku jest długi. Dlatego jeśli mają Państwo skierowanie na badanie, zapraszamy do kontaktu z oddziałem pediatrycznym pod nr telefonu: 571-223-476 w dni powszednie w godzinach 12.00 - 14.00.

Data publikacji: 25.11.2021