Aktualności

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu po raz kolejny w złotej setce Rankingu

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu po raz kolejny w złotej setce Rankingu

W piątek 14 grudnia 2018 roku w specjalnym dodatku dziennika „Rzeczpospolita”

oraz w serwisie internetowym www.cmj.org.pl/ranking

został opublikowany Ranking Szpitali  „Bezpieczny Szpital 2018”.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu w zestawieniu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych  znalazł się na 89 miejscu złotej setki uzyskując wynik 740,08 pkt. W województwie dolnośląskim Nasz szpital uplasował się na 8 pozycji. W ankiecie wzięło udział 207 szpitali a do uzyskania było 1000 pkt.

Natomiast w zestawieniu szpitali poziomu I (sieć szpitali) Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu uplasował się na 20 pozycji, a zdobyta ilość punktów pozwoliła na uzyskanie 2 miejsca w województwie dolnośląskim.

Ranking Bezpieczny Szpital jest prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przez wszystkie lata ranking publikowany jest przez „Rzeczpospolitą". W 2018 roku dokonano modyfikacji w zakresie metodologii. Wartość punktów przesunięto z infrastruktury na obszary związane z bezpieczeństwem pacjenta. Punktacja liderów po raz pierwszy od kilku lat spadła poniżej 900 pkt.

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki.