Aktualności

Zadbaj o kręgosłup swojego dziecka

Zadbaj o kręgosłup swojego dziecka

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu realizuje akcję „Zadbaj o kręgosłup swojego dziecka”. Akcja ma na celu przeprowadzenie jak największej ilości badań profilaktycznych u dzieci szkół podstawowych  klas III-IV z miasta oraz powiatu bolesławieckiego.

Nawyki nabyte w dzieciństwie mają swoje konsekwencje w dorosłym życiu. Siedzenie godzinami przy komputerze w nienaturalnej i niesprzyjającej kręgosłupowi pozycji, noszenie ciężkiego plecaka, a także brak ruchu stanowią najprostszą drogę do wystąpienia wad postawy, które zaczynają nam doskwierać w coraz to młodszym wieku. Nie można lekceważyć sygnałów, które świadczą o problemach z kręgosłupem, szczególnie wtedy, kiedy zaobserwujemy, że plecy naszego dziecka nie wyglądają tak, jak powinny. Testy przesiewowe u dzieci mają za zadanie wykrycie zaburzeń układu motorycznego.

Badania wykonywane są przez doświadczonych fizjoterapeutów, którzy są pracownikami Działu Fizjoterapii Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Każdemu przebadanemu dziecku wystawiona jest ocena postawy ciała oraz zalecenia.

Wszystkie badanie przeprowadzane są bezpłatnie. Jedynym warunkiem uczestnictwa w badaniu jest zgoda rodziców.