Aktualności
CHOINKI DLA MEDYKÓW
CHOINKI DLA MEDYKÓW

Na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu gościlismy przedstawicieli stacji RMF FM , którzy przyjechali z akcją Choinki dla medyków od słuchaczy radia. Jest to forma podziękowań słuchaczy RMF FM służbie medycznej za poświęcenie w walce z pandemią.

INFORMACJA O PACJENCIE
INFORMACJA O PACJENCIE

Szanowni Państwo,

informujemy, że kontakt w sprawie informacji o pacjencie przebywającym na oddziale modułowym możliwy jest w godzinach 12:00-14:00 pod numerem tel. +48 532 545 281

ŁÓŻKA OD WOŚP !
ŁÓŻKA OD WOŚP !

Do szpitala Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu dotarło 15 łóżek ufundowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy !

 

DZIĘKUJEMY !

Ostatni etap prac w nowym szpitalu modułowym
Ostatni etap prac w nowym szpitalu modułowym

               Po 3,5 miesiąca wytężonej pracy powstał budynek szpitala modułowego, który jest przeznaczony
do leczenia osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Decyzja o jego budowie zapadła latem, kiedy to liczba zakażeń nie przekraczała kilkuset dziennie, a liczba hospitalizowanych pacjentów była stosunkowo niewielka. Wówczas wszyscy eksperci ostrzegali przed okresem jesienno-zimowym i nadchodzącą olbrzymią falą zakażeń. Od 15 sierpnia rozpoczęły się prace budowlane, które polegały na przygotowaniu terenu pod inwestycję, a transport i montaż modułów zakończył się 1 października. Proces transportu i montażu 28 elementów całego budynku trwał pięć nocy. Przez dwa miesiące w ekspresowym tempie wykończono oraz wyposażono budynek o powierzchni prawie 1300 m2, z potencjałem 65 łóżek, w tym 12 miejsc respiratorowych. Szpital stanowi nowoczesną infrastrukturę, z komfortowymi warunkami bytowymi, ale również z pełnym zapleczem dla kadry medycznej. Sale 1,2 i 3-łóżkowe z łazienkami stanowią standard na wyposażeniu szpitala. Pacjenci we wspaniałych warunkach będą leczeni najbardziej skutecznymi terapiami dostępnymi na rynku medycznym przez wykwalifikowany, doświadczony zespół liczący blisko 60 osób.

              Podstawą realizacji tak szybkiej inwestycji jest współpraca między władzami powiatu, miasta, urzędu marszałkowskiego oraz urzędu wojewódzkiego. Szczególnym udziałem w realizację inwestycji wykazały się władze wojewódzkie, które sfinansowały inwestycję w całości poprzez przekierowanie środków z budżetu UE. Budowa oraz wyposażenie pochłonęły w sumie 8,2 mln zł.

              Ta wyjątkowa oraz bardzo innowacyjna w skali Polski inwestycja pozwoli, aby od grudnia uruchomić
w Bolesławcu oddział pediatryczny dla osób nie zakażonych wirusem. Po spadku dziennej liczby zakażeń będą mogły funkcjonować pozostałe oddziały tj. chorób wewnętrznych oraz  neurologii.

              Po zakończeniu pandemii szpital modułowy, który jest pełnowymiarowym budynkiem szpitalnym będzie przyjmował pacjentów bez zakażenia np. jako zakład opieki długoterminowej. Budynek został postawiony zgodnie z prawem budowlanym, a jego konstrukcje i przystosowanie będzie służyć lokalnej społeczności przez wiele lat.

             Szpital w Bolesławcu jako jedna z nielicznych jednostek w Polsce realizuje świadczenia medyczne związane z diagnostyką i leczeniem COVID-19 w sposób kompleksowy – własna diagnostyka obrazowa, laboratorium biologii molekularnej PCR, 12 terenowych punktów poboru wymazów w kierunku koronawirusa, trzy karetki wymazowe, izolatorium, szpital tymczasowy oraz oddział zakaźny. Szpital stanowi jedno z głównych ośrodków leczenia pacjentów z COVID-19 w województwie dolnośląskim. To tutaj leczonych jest najwięcej pacjentów będących pod respiratorem, czy też nieinwazyjną wentylacją mechaniczną oraz metodą CPAP i wysokoprzepływową tlenoterapią donosową. ZOZ w Bolesławcu posiada również dostęp do nowoczesnych terapii farmakologicznych pomagających pacjentom, co pozwala na skuteczne leczenie. Nie tylko ściany, sprzęt i leki, ale przede wszystkim wysoko wykwalifikowana i zaangażowana kadra stanowi fundament zdrowienia pacjentów z COVID-19. Ponad 1200 osób z całego Dolnego Śląska było leczonych w Szpitalu w Bolesławcu z bardzo dobrym skutkiem diagnostyki i leczenia COVID-19.

ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ LABORATORIUM
ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ LABORATORIUM

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu informuje, że została zwiększona wydajność laboratorium molekularnego co pozwala na zniesienie ograniczeń i przyśpieszenie badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Dzięki tym działaniom w punktach wymazowych:

 

- zniesiono limity

- przyjmowane są na nowo badania komercyjne

- skrócił się czas oczekiwania na wyniki – obecnie do 72 godzin

PUNKTY POBORU TESTU COVID-19 KONTAKT
PUNKTY POBORU TESTU COVID-19 KONTAKT

Szanowni Państwo,

informujemy, że wszelkie informacje związane z terenowymi punktami poboru testu COVID-19 udzielane są pod numerem telefonu 75 738 02 03

Od dnia 12 listopada poprzedni nr telefonu +48 795 569 524 jest nieaktualny !!!

PORADNIA ENDOSKOPOWA PONOWNIE OTWARTA
PORADNIA ENDOSKOPOWA PONOWNIE OTWARTA

Zespół Opieki Zdrowotnej przy ul. Jeleniogórskiej 4 w Bolesławcu ponownie zaprasza na zabiegi w poradni endoskopowej :
- kolonoskopia
-
 gastroskopia
-
 EUS
pełen zakres diagnostyki endoskopowej

Istnieje możliwość wykonania zabiegów w znieczuleniu ogólnym w warunkach hospitalizacji.

Wszelkie informacje i rejestracja pod numerem tel. 75 738 0294

Rejestracja tylko telefoniczna w godzinach 8:00-12:00.

ZOSTAŃ DAWCĄ OSOCZA!!!

URATUJ ŻYCIE CHORYM NA COVID-19

12