Aktualności
RUSZAJĄ PORADNIE SPECJALISTYCZNE
RUSZAJĄ PORADNIE SPECJALISTYCZNE

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu informuje, że od środy 17 czerwca 2020 roku ruszają poradnie specjalistyczne przy ul. Jeleniogórskiej 4 w Bolesławcu.

Wszelkie informacje i rejestracja pod numerem tel. 75 738 01 32.

Rejestracja tylko telefoniczna w godzinach 8:00-12:00.

Badania laboratoryjne – punkt pobrań otwarty
Badania laboratoryjne – punkt pobrań otwarty

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu informuje, że z dniem 8 czerwca  2020 roku punkt pobrań przy ulicy Jeleniogórskiej 4 zostaje na nowo otwarty.

 

 

Zakres badań został rozszerzony o dwie nowe pozycje:

Anti SARS-CoV-2 IgG – ( koszt badania  80,00 zł )

SARS-CoV-2 RT PCR - ( koszt badania 320,00 zł )

 

Punkt pobrań czynny w dni powszednie w godzinach 7:00-15:00.

Odbiór wyników do godziny 14:00.

Zachęcamy do korzystania z kart dostępu do wyników on-line. Karta daje możliwość sprawdzania swoich wyników na stronie internetowej jeszcze przed odebraniem formularza z wynikami z laboratorium.

O szczegóły zapytaj podczas badania.

 

 

PRACOWNIA DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ
PRACOWNIA DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu już wkrótce będzie można korzystać z najnowocześniejszej Diagnostyki Obrazowej w regionie, składającej się obecnie z fabrycznie nowego rezonansu magnetycznego marki General Electric, tomografu komputerowego, aparat RTG i USG. Kolejnym etapem rozwoju Diagnostyki Obrazowej będzie zakup TK kontenerowego oraz aparatu do mammografii.

Obsługą sprzętu zajmuje się przeszkolony, wykwalifikowany personel medyczny, w skład który wchodzą lekarze, technicy, elektroradiolodzy, pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Mimo zaplanowanego rozpoczęcia działalności pełnej Diagnostyki Obrazowej w marcu, badania rezonansem zostały zawieszone ze względu na panującą pandemię koronawirusa i przekształcenie naszej placówki w jednoimienny szpital zakaźny. Jedyne badania jakie są wykonywane na bieżąco w czasie pandemii dotyczą TK i RTG, z których korzystają hospitalizowani  pacjenci z koronawirusem.

W związku z panującą pandemią oraz wstrzymaniem konkursów, na refundowane świadczenia, przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w chwili obecnej możliwa będzie rejestracja tylko na prywatne badania rezonansem magnetycznym.  Planowany termin uruchomienia badań to koniec czerwca 2020 r.

LABORATORIUM W BOLESŁAWCU GOTOWE DO DIAGNOZOWANIA KORONAWIRUSA
LABORATORIUM W BOLESŁAWCU GOTOWE DO DIAGNOZOWANIA KORONAWIRUSA

🧪 W Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
uruchomione zostało laboratorium molekularne, które umożliwia badanie i wykrywanie przypadków zakażeń koronawirusem w ciągu zaledwie kilku godzin. Testy oraz nowy sprzęt diagnostyczny może służyć również wykrywaniu innych chorób zakaźnych np. HIV, czy wirusowe zapalenie wątroby.

 

POZYSKIWANIE OSOCZA COVID- 19
POZYSKIWANIE OSOCZA COVID- 19

RCKiK zaprasza zaprasza do oddania osocza wszystkie osoby, które chorowały na COVID - 19 i zostały uznane za zdrowe 

Inrormacje dla ozdrowieńców POBIERZ

Zgoda na kontakt z ozdrowieńcem POBIERZ

 WIĘCEJ INFORMACJI +48 74 664 63 13

ZRÓB ZASTRZYK WSPARCIA BLIKIEM !
ZRÓB ZASTRZYK WSPARCIA BLIKIEM !

Sprawne leczenie, to przede wszystkim bezpieczeństwo kadry medycznej. Rękawice, kombinezony ochronne czy maski to wyposażenie niezbędne w czasie pandemii koronowirusa. Lista potrzeb jest jednak znacznie dłuższa a nakłady finansowe ogromne. Każdy może wziąć udział w akcji i wesprzeć nasz szpital ZRÓB ZASTRZYK WSPARCIA BLIKIEM

Informacja o uruchomieniu izolatorium w Kraśniku Dolnym
Informacja o uruchomieniu izolatorium w Kraśniku Dolnym

Na podstawie decyzji Wojewody Dolnośląskiego  zostało uruchomione w obiekcie hotelowym Picaro w Kraśniku Dolnym izolatorium, w którym przebywają już pierwsze osoby.

Izolatorium przeznaczone jest dla osób:

 

-  u których stwierdzono zachorowanie na chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2, zwaną dalej „COVID-19”,

-  z podejrzeniem zachorowania, jeżeli zostały przez lekarza skierowane do leczenia lub diagnostyki laboratoryjnej w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w ramach izolacji odbywanej poza szpitalem,

-  którym lekarz zlecił izolację w warunkach domowych, które nie powinny, ze względu na możliwość zakażenia mieszkających z nimi osób z grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19 lub z innych przyczyn, poddać się izolacji w miejscu zamieszkania.

Łączna ilość miejsc przygotowanych w izolatorium wynosi 50 przy 38 pokojach z łazienkami. Izolatorium o standardzie hotelu 3 gwiazdkowego będzie stanowić bufor dla szpitala. Obsługę izolatorium będzie koordynował Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu poprzez wykonywanie obsługi medycznej oraz gospodarczej. Hotel natomiast zajmuje się realizacją usług administracyjnych w obiekcie.

Szczegółowe informacje pod numerem tel.: +48  572 099 238 lub +48 668 119 944 

16