Aktualności
Szybki test antygenowy do zrobienia, w naszych punktach wymazowych
Szybki test antygenowy do zrobienia, w naszych punktach wymazowych

Od kilku dni w naszych punktach wymazowym w kierunku wirusa SARS - CoV- 2  można wykonać szybki test antygenowy. Ponadto za wszystkie testy można zapłacić nie tylko przelewem ale również na miejscu kartą płatniczą (wyłączając punkt w Lubinie "MCZ").

 

Szczegóły dotyczące szybkiego testu antygenowego:

KOSZT: 80,00 zł
PŁATNOŚĆ: kartą lub przelewem
CZAS OCZEKIWANIA NA WYNIK: wynik wydawany jest niezwłocznie po wykonaniu badania po polsku, angielsku lub niemiecku.

Godziny otwarcia punktów znajdują się tutaj:
http://zozbol.eu/index.php?act=strona&id=59

Nowoczesna chirurgia laparoskopowa w naszym szpitalu
Nowoczesna chirurgia laparoskopowa w naszym szpitalu

 Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dr n. med. Wojciechem Hapem na temat chirurgii laparoskopowej w naszym szpitalu.

 

ECMO /ECCO2R– terapia ostatniej szansy
ECMO /ECCO2R– terapia ostatniej szansy

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zakupił aparat ECMO – służący do pozaustrojowego utlenowania krwi u pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową. To samo urządzenie wykorzystać można jako ECCO2R, czyli aparat do pozaustrojowej eliminacji dwutlenku węgla. Jest to bardzo zaawansowany system terapii, nie bez przyczyny nazywany „terapią ostatniej szansy”.

 
 
 
 
PRACA DLA LEKARZA NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ
PRACA DLA LEKARZA NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ
Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu pilnie zatrudni lekarza Nocnej i Światecznej Opieki Zdrowotnej.
 
 
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Kontakt ☎ 75 738 02 00 📧 sekretariat@zozbol.eu
Zapisy na zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego
Zapisy na zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego

Zwróciliśmy szczególną uwagę na duże zapotrzebowanie Pacjentów na zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego w naszym regionie. W związku z tym wyszliśmy z inicjatywą i pomimo ograniczeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną, uruchomiliśmy nowy numer kontaktowy do rejestracji na powyższe zabiegi. Pacjenci, którzy posiadają skierowanie na leczenie operacyjne wszczepienia stawu biodrowego i kolanowego mogą zadzwonić na numer telefonu: 571 223 403.

Ustalenie terminu zabiegu możliwe jest od poniedziałku do piątku miedzy 11:00 a 13:00. 

Data publikacji: 10.06.2021

 

Dzieci na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
Dzieci na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

Co robić, kiedy dziecko dozna fizycznego urazu, ma wysoką gorączkę, albo zgłasza niespecyficzne objawy bólowe? Najważniejsze, aby rodzice nie bagatelizowali żadnych dolegliwości, zachowali spokój i bezwzględnie skonsultowali się z lekarzem.
Łukasz Bilaszewski – Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - Na SOR najczęściej trafiają dzieci, które uległy przeróżnym urazom. Każde dziecko jest badane i konsultowane przez chirurga. Z innymi dolegliwościami, np. bólem brzucha, kierowane jest na Oddział Pediatryczny, gdzie w gotowości czekają lekarze specjaliści, ponadto oddział dysponuje świetnym zapleczem diagnostycznym. Do stanów ostrych, rodzice powinni bezwzględnie wzywać karetkę pogotowia. Rodzicom trudno samodzielnie ocenić stan dziecka i lepiej żeby sami tego nie robili, a zaufali specjalistom. Dlatego rekomenduję wezwanie pomocy. Zespół medyczny na miejscu oceni stan małego pacjenta i zdecyduje, czy wymaga np. pilnej interwencji chirurgicznej. W karetce dziecko ma pełną opiekę medyczną, aż do chwili przekazania na specjalistyczny oddział szpitalny. Wezwanie karetki, to prawo każdego pacjenta”.
Jeśli Twoje dziecko dozna np. złamania kończyn, ulegnie urazowi, i podejrzewasz, że może mieć uszkodzenia w obrębie narządów wewnętrznych – natychmiast wezwij karetkę! Nie zwlekaj ani chwili, nie obawiaj się, że zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności za nieuzasadnione wezwanie zespołu ratunkowego.
Zespół medyczny potrafi szybko i fachowo ocenić stan zdrowia dziecka, zbadać, czy w jamie brzusznej nie rozwija się ostry proces chorobowy. Ratownicy doskonale znają procedury i wiedzą, jak należy postępować. Z zasady natychmiast przewożą dziecko do właściwego szpitala. Dzieci, które mają skierowanie do szpitala wydane przez lekarza rodzinnego, bądź od specjalisty, przyjmowane są na nasz Oddział Pediatryczny. Jeśli skierowania nie ma, wtedy to lekarz SOR ocenia stan dziecka i decyduje o dalszej ścieżce leczenia.

Ratownicy – Ratownikom
Ratownicy – Ratownikom
W dniach od 7 do 9 czerwca pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu wzięli udział w IV Ogólnopolskim Forum Ratownictwa Medycznego, które odbyło się w Legnicy. Spotkanie złożone było m.in. z wykładów i szkoleń praktycznych, nauki nowoczesnych technik stosowanych w stanach zagrożenia życia oraz wykorzystania preparatów medycznych. Dało znakomitą okazję do poszerzenia wiedzy oraz wymiany doświadczeń.
W roli prelegentów wystąpili reprezentujący ZOZ w Bolesławcu: specjalista w dziedzinie neurologii Justyna Straszak – Trzeciak – Kierownik Oddziału Neurologicznego oraz Jarosław Luboński specjalista w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, a zarazem Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Partnerami sympozjum był Zespół Opieki Zdrowotnej oraz działająca w naszym szpitalu Fundacja „Wspierajmy Zdrowie”.

Szpital ćwiczy z wojskiem amerykańskim
Szpital ćwiczy z wojskiem amerykańskim

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu przeprowadził 5.06. 2021 roku ćwiczenia transportowe z US Army stacjonującą na terenie obozowiska w pobliżu miejscowości Trzebień. Ćwiczenia polegały na sprawnym przetransportowaniu do szpitala w Bolesławcu poszkodowanego żołnierza amerykańskiego, który uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi  (niewybuch na poligonie usytuowanym koło Trzebienia). Założeniem międzynarodowych ćwiczeń jest wypracowanie wspólnych procedur pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej, a  żołnierzami armii amerykańskiej, którzy z racji lokalizacji w powiecie bolesławieckim, są terytorialnie obsługiwani przez tutejszy szpital. Mamy nadzieję, że zapoczątkowana w ten sposób współpraca cywilno – wojskowa będzie dobrym początkiem wymiany doświadczeń, wspólnych szkoleń pierwszej pomocy, a docelowo ćwiczeń z zaplanowanym wypadkiem masowym. Obie strony zgodnie twierdzą, że należy zapobiegać podobnym zdarzeniom. Najlepszą formą przygotowania żołnierzy do działań w sytuacji kryzysowej jest symulacja wypadku na poligonie i wspólne ćwiczenia.


3